... Anglický špringršpaněl ...


Původ a charakteristika:
Pochází  z Velké Británie. Je to mnohostranný lovecký pes, využívaný především k dohledávání, plašení a přinášení pernaté zvěře. Zároveň je  ale i vyhledávaným  společenským plemenem, a to pro svoji dobromyslnou a přátelskou povahou, je to plemeno rodinného typu, vhodný a hodný k dětem. Je činorodý, projevuje se radostně, otevřeně a spontánně. Patří k nejinteligentnějším plemenům. Je vstřícný a poslušný. Dobře socializovaný jedinec je vyrovnaný a stabilní a hned tak něco jej nevyvede z míry. Lpí na svém pánovi a členech rodiny.  Agrese je mu cizí. Dobře se snáší s jinými psy, ale i s jinými domácími zvířaty, např. s kočkami nemá problém. Je přátelský ke všem lidem a každou návštěvu radostně vítá.

Výchova:
Ta  probíhá zpravidla bez problémů. Anglický špringršpaněl je vysoce inteligentní, rychle pochopí, co se po něm chce a rád svému pánovi vyhoví. Neznamená to však, že se vychovává sám. Potřebuje důsledné a jednoznačné vedení.

Možnosti využití:
Anglický špringršpaněl má velmi všestranné využití. Roli psa do rodiny zvládá velmi dobře, kromě toho dosahuje vynikajících výsledků v psích sportech.  Je častým účastníkem výstav a patří k oblíbeným loveckým psům především  v Evropě. Osvědčil se hlavně v obtížně dostupných porostech, kde se dokáže hodiny proplétat mezi ostružiním a jinými hustými křovinami.

Péče:
Srst anglického špringršpaněla je nutno pravidelně a důkladně kartáčovat a česat, především na místech s hustšími a delšími chlupy.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.