Chovatelská stanice z Tatarských Lipek

Vítejte na stránkách chovatelské stanice z Tatarských Lipek, zabývající se chovem psího plemene anglický špringršpaněl.


Ahoj, tak jsem tady. Jmenuji se Finke River Ikar´s Flight, to je ale dlouhý jméno, co? Tak mi říkají Viki. Ono když se rozběhnu za srnkou a měl by na mě Fanouš zavolat Finke River Ikar´s Flight, tak já už bych měla z tý srnky dávno uvařenou svíčkovou. Ale jak zařve „Viki“, tak se i zastavím a vrátím. Teda většinou.

Jo, ptáte se, kdo je Fanouš. Fanouš je můj páníček. Je to myslivec, má rád les a lov. Fanouš mě dostal ke kulatejm narozeninám. Jednoho krásnýho odpoledne ho naložili do auta, prej ať shodí modráky, na nic se neptá, vezme si svačinu, do ruky mu dali lahváče, aby mu cesta líp utíkala a hlavně moc nemluvil a vyrazili na tajnej dlouhej vejlet. Samozřejmě že mluvil a ptal se. Ale nic mu neřekli. Jen že je to překvapení k narozeninám. 

Finke River - detailBlížili se přes Zlín ke slovenskejm hranicím, zrovna v době, kdy tam muničák tejden zpátky udělal kráter do hlíny. Byly toho plný noviny. Tak si Fanouš myslel, že si jede pro nějakou levnou flintu. Omyl. Přála bych vám, abyste ho viděli, když otevřel dveře a viděl mě a mejch dalších už nevím kolik sourozenců v kotci. Jedno velký chlupatý klubko a do toho moje mamka. Zalapal po dechu, nevěděl co říct a to von Fanouš moc často nemá. Většinou je k nezastavení. Ale jelikož je to formát, tak tu pusu zase zavřel a vybral si. A vybral si MNĚ.  Finke River Ikar´s Flight narozenou dne 8. srpna 2014.

Cesta do mýho novýho bydliště, řeknu vám, nic moc. Na jízdu autem mě neužije. To radši lítám po lese. Taky jsem to dala jasně najevo tím, že jsem všem ukázala, co bylo k večeři. No zvládli jsme to, Fanouš se po cestě dostával z toho šoku. To se poznalo tak, že pomalu začínal zase mluvit.

Bydlím teda v obci Dolní Vilémovice, mám krásnej kotec a kamoším s černobílou kočkou.

Po nějaký době Fanouš zapomněl, že nesnáším cestu autem. A začal mě vozit. Na myslivecký zkoušky a na výstavy.

A pak jsme jednou jeli někam strašně dlouho, až k polskejm hranicím a tam na mě čekal Alan Červený dub. Co jsme dělali, popisovat nebudu, ale vypadá to, že z toho budou štěňátka. Těšte se. Dám vědět.

Tak se potvrdilo, že budu mít opravdu štěňátka. Představte si, že mě vzali na ultrazvuk. Na jedný straně břicha těch srdíček  napočítali pět. Jestli jich bude pět i na druhý straně, tak budeme muset hodit kotec do štoku.   Fanouš o mě pečuje a  kupuje mi těhotenský granule. Sice mi trochu užírá kočka, ale já se s ní rozdělím.  Ta velká událost by měla nastat v půlce ledna.  Těšte se. Moje rodina už se nemůže dočkat.

13. 1. 2017 nastal ten velkej den. Byla to fuška, to vám teda povim. Pomáhal mi Fanouš a řekla bych, že z toho byl víc na větvi než já.  První štěně se narodilo na křesle, ani nevím jak k tomu došlo. Najednou bylo venku. A pak dalších sedm, už v kotci.  Pět kluků a 3 holky. Teď teprve začne pořádnej šrumec.

...

Ahojte lidi, dlouho jsem se neozvala, ale nemyslete si, že jsem se flákala. To byl samej les, lov, liška, zajíc a spousta další divé zvěře, znáte to. No a teď by se zdálo, že přišla zima a budu pokračovat v lítání po lese. Omyl. V listopadu mě zase Fanouš vyvezl. Zase za Alanem Červený dub, už se přece známe. A co byste řekli. Ano, správně. Budou štěňátka, už jsme byli i na ultrazvuku. Tak mi kolem dvacátýho ledna držte tlapky. A kdybyste měli nějaký nápady na jména, která začínají na písmeno B, pište mi, prosím, na facebook, ať je z čeho vybírat.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.